Kvě 28, 2014 - Denik    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 24. LEDNA 1932

24. LEDNA 1932

V neděli v poledne ve Sportpalastu dělnické shromáždění. Sál je přeplněn. Ohlášení nejostřejšího boje proti Brüningovi. Publikum je vzrušené na nejvyšší míru. Chápe velmi dobře, oč jde. Je to nádherné, mluvíme-li pouze k mužům a k dělníkům!

V Moabit byl ubodán hoch z Hitlerovy mládeže. Hnali jej jako štvanou zvěř ulicemi a nakonec mu zvířecká kreatura vrazila dýku do prsou. Hoch se ještě dovlekl ke vchodu do domu a naříkaje volal o pomoc. Na obílené stěně domovní chodby lze ještě vidět krvavou stopu ruky, jíž se naposledy pokoušel vzepřít.

Jen neztrácet nervy! Jen se nedopustit něčeho ukvapeného! Schovat si všechno až na den odplaty! Pracovat, agitovat, sbírat síly, nepropadat únavě!

Ihned diktuji úvodník. Tryská ze zloby a pobouření nad tímto zbabělým vražedným činem a bude působit tak, jak je myšlen.

V redakci jde opět všechno jako na drátku. Tisk a propaganda jsou skvěle sehrány. Volby jsou připraveny do nejmenších podrobností. Bude to boj, jaký svět dosud ještě nikdy neviděl.

Čtu brožuru, kterou napsal nějaký demokrat o „Hitlerově cestě“. Je to všechno tak hloupé, že to sotva stojí za trochu pozornosti. Měšťácký svět nám nerozumí a také nám nemůže rozumět. Jeho argumenty jdou přesně mimo vlastní podstatu našeho hnutí.

Comments are closed.